Nyitvatartásunk

hétfő-péntek: 6:00-14:00

Címünk

8100 Várpalota, Fehérvári út 47.

Hívjon minket!

+36 30 378 5987

Írjon nekünk

adminisztrator@mekkft.hu

Elektronikai hulladék felvásárlás

A modern kor eszközei, amelyek mindennapjainkat könnyítik meg, sajnos elkerülhetetlenül hulladékká válnak, amikor elromlanak vagy elavulnak. Ezen elektronikai hulladékok megfelelő kezelése kulcsfontosságú a környezetvédelem és a fenntarthatóság szempontjából.

Az elektronikai hulladékot két fő csoportba soroljuk:

Nem Veszélyes Elektronikai Hulladék (EWC 20 01 36): Ez a kategória magában foglalja azokat az elektronikai eszközöket, amelyek nem tartalmaznak veszélyes anyagokat.

Veszélyes Elektronikai Hulladék (EWC 20 01 35): Ide tartoznak azok az elektronikai eszközök, amelyek veszélyes anyagokat tartalmaznak és különleges kezelést igényelnek.

Elektronikai hulladék felvásárlás és újrahasznosítás folyamata

Ha feleslegessé vált vagy elavult elektronikai eszközeid vannak, ne hagyd, hogy porosodjanak a sarokban! A MÉK Kft. elektronikai hulladék felvásárlással is foglalkozik, és segítünk, hogy környezetbarát módon szabadulj meg tőlük. Legyen szó számítástechnikai eszközökről, mint például PC-k, laptopok, monitorok vagy nyomtatók, háztartási gépekről, például hűtőszekrényekről, mosógépekről, mikrohullámú sütőkről, vagy kommunikációs eszközökről, mint mobiltelefonok, táblagépek, routerek, nálunk jó helyen jársz. Emellett ipari és irodatechnikai berendezések, például fénymásolók, pénztárgépek és elektromos szerszámok felvásárlását is vállaljuk, így biztos lehetsz benne, hogy bármilyen elektronikai hulladéktól szakszerű módon szabadulhatsz meg.

Az elektronikai hulladék újrahasznosítása összetett folyamat, amely több lépésben zajlik. Először az átvett eszközöket alaposan átvizsgáljuk és szortírozzuk típusuk és anyagösszetételük alapján, külön figyelmet fordítva azokra az eszközökre, amelyek veszélyes anyagokat, például nehézfémeket vagy mérgező vegyületeket tartalmaznak. Ezt követően a működőképes vagy újrahasználható alkatrészeket gondosan kiszereljük, hogy később más eszközökben hasznosíthatók legyenek. Az anyagok szétválasztása speciális gépekkel történik, amelyek képesek hatékonyan elkülöníteni a fémeket, műanyagokat és egyéb anyagokat. Az így nyert alapanyagokat feldolgozzuk és új termékek gyártásához használjuk fel, ezzel jelentősen csökkentve az új nyersanyagok iránti igényt. Az egész folyamat célja, hogy minimalizáljuk a környezetre gyakorolt káros hatásokat, miközben a lehető legtöbb értékes nyersanyagot visszanyerjük az elektronikai hulladékból.

Hogyan tudsz nálunk elektronikai hulladékot eladni?

Az elektronikai hulladék eladása nálunk egyszerű és gyors. Így működik:

  1. Kapcsolatfelvétel: Vedd fel velünk a kapcsolatot telefonon vagy e-mailben, és írd le, milyen eszközökről van szó. vagy egyszerűen csak látogass el telephelyünkre.

  2. Átvétel és mérlegelés: Az eszközöket lemérjük és dokumentáljuk.

  3. Fizetés: Azonnali készpénzes fizetéssel vagy banki átutalással kifizetjük neked az elektronikai hulladék árát.

  4. Hivatalos dokumentáció: Minden tranzakcióhoz hivatalos átvételi igazolást biztosítunk.

Bízd ránk az elektronikai hulladék felvásárlás folyamatát, és szabadulj meg a felesleges eszközöktől környezetbarát módon!

Vegye fel velünk a kapcsolatot

    Miért veszélyes az elektronikai hulladék és miért fontos az újrahasznosítás?

    Az elektronikai hulladék számos veszélyes anyagot tartalmaz, például ólmot, higanyt, kadmiumot és különféle vegyi anyagokat. Ha ezek nem megfelelően kerülnek kezelésre, súlyosan károsíthatják a környezetet és az emberi egészséget.

    Miért veszélyes az elektronikai hulladék?

    Az elektronikai hulladékban található veszélyes anyagok szivárgása szennyezheti a talajt és az ivóvizet, komoly egészségügyi problémákat okozva az emberek és az élővilág számára. A mérgező anyagok hosszú távú kitettsége komoly egészségügyi problémákhoz vezethet, például idegrendszeri károsodást, vesebetegségeket és más súlyos megbetegedéseket okozhat. Emellett az illegális égetés során mérgező gázok szabadulhatnak fel, amelyek hozzájárulnak a levegőszennyezéshez és az üvegházhatású gázok kibocsátásához.

    Milyen előnyei vannak az újrahasznosításnak?

    Az elektronikai hulladék újrahasznosítása számos előnnyel jár. Egyrészt megakadályozza a veszélyes anyagok környezetbe jutását, ezzel csökkentve a környezeti terhelést. Másrészt lehetővé teszi az értékes fémek, például arany, réz és alumínium visszanyerését, amelyek újrahasznosítása gazdaságosabb és környezetbarátabb, mint az új nyersanyagok bányászata. Az újrahasznosítás csökkenti az új nyersanyagok kitermelésének költségeit is, és hozzájárul a körforgásos gazdaság fejlődéséhez, amely a fenntartható jövő egyik alappillére.

    Kiss Gergely

    Tulajdonos, ügyvezető

    Kéri András

    Telepvezető

    Végh Szilvia

    Projektmenedzser

    Minőségpolitikánkról ITT olvashat bővebben.

    Tartalomkészítés, reklám, fotó Veszprém. Együttműködő partnerünk: https://ugraystudio.hu/